Podlahová krytina - Marmoleum

Jde o plně ekologickou podlahovou krytinu, která se na rozdíl od PVC vyrábí tradiční technologií z čistých přírodních surovin. Neobsahuje zdraví škodlivé látky, chybí zde jakákoliv umělá hmota. Základ tvoří lněný olej, nášlapná vrstva je složena z korkové drti, pryskyřice, vápence a dřevité juty. Směs je lisována na jutovou textilii zvolené tloušťky a tvrdosti, probarvená vrstva dosahuje až na podkladovou jutu, což zaručuje i při dlouhodobém používání stále bezchybný vzhled. Barevnost dodávají této podlahové krytině ekologicky šetrné pigmenty.

obrázek ke článku Podlahová krytina - Marmoleum

Marmoleum je vhodné i pro astmatiky a alergiky, protože nedráždí dýchací cesty a potlačuje množení bakterií. Je tvrdé a přitom pružné. Oproti jiným podlahovým krytinám působí dobře na naše klouby. Má výbornou tepelnou a zvukovou izolaci. V bytových prostorách se jeho životnost pohybuje v rozpětí 50 - 70 let, což vysoce překoná trvanlivost například PVC.

Marmoleum je možné vybírat mezi čtverci nebo obdélníky v široké desingové nabídce. Při pokládce se panely spojují bezespárovou technologií, což umožňuje vytváření libovolných kombinací a vzorů. Na trhu je i Marmoleum Click v deskách opatřených zámkem, které lze pokládat jako plovoucí podlahy. Zcela hladký povrch zaručuje snadnou údržbu.

Marmoleum a jeho výhody:


  • plně přírodní materiál - lze ho snadno recyklovat, je 100% biologicky rozložitelné
  • výborná izolace - hluková i tepelná
  • potlačuje množení bakterií - vhodný pro alergiky a astmatiky
  • působí příznivě na klouby – tvrdé, ale pružné, lze vybrat v různých stupních tvrdosti
  • odolnost proti mechanickému poškození - i podlahu popálenou cigaretou lze snadno ošetřit
  • snadná údržba - stačí přetřít hadrem, zamést, občas umýt vodou
  • široký výběr - šířky, tvrdosti, vzorů, barev

Marmoleum a jeho nevýhody:


  • při údržbě vodou je mírně cítit specifický zápach - podobně jako u jiných přírodních materiálu, tento zápach mizí ihned poté, co podlaha uschne
  • vyšší počáteční náklady – při přepočtu s ohledem na životnost však vychází konečná cena 3 – 4x nižší, než je tomu u laminátových a dřevěných podlah


Sdílet na: Facebook Linkuj.cz
Přehled komentářů k článku
... doposud nebyl přidán žádný komentář ...
obrázek ke článku Podlahová krytina - Marmoleum