Strašák jménem celulitida

Celulitida není jen kosmetický problém, ale problém špatného fungování našeho organismu. Klíčovou roli v boji s celulitidou hraje vyvážená strava (bez zbytečného přejídání, ale i hladovění), dostatek tekutin, omezení alkoholu, kávy a kouření. Na vzniku a rozvoji celulitidy se podílí i nadužívání chemických léků.

Významným pomocníkem při celulitidě jsou vhodné pohybové aktivity, např. rychlá chůze nebo jízda na kole, plavání a aqua aerobik.

Nedoporučují se sporty, při nichž může dojít k poškození elastičnosti pokožky (např. cviky s většími poskoky).

Rozeznáváme celkem tři typy celulitidy:


  • Měkkou (soft) - nejméně závažný typ, postihuje především ženy, které trpí nadváhou, nedostatkem pohybu a nezdravými stravovacími návyky. Převahují zde zvětšené tukové buňky, které se protlačují ochablou pojivovou tkání na povrch.
  • Otokovou (edematic) - nejzávažnější stupeň, spojena se zadržováním tekutin v těle, lze ji rozpoznat i podle oteklých kotníků a pocitu těžkých nohou. Zvláště u tohoto typu celulitidy jsou navíc doporučovány pravidelné lymfodrenáže.
  • Kompaktní (compact) - postihuje především štíhlé ženy a dívky. Jedná se o velmi malý, téměř neviditelný rozsah. Bývá rozpoznatelný pouze testem se zatnutím svalu nebo při ostrém světle dopadajícím na pokožku.


Sdílet na: Facebook Linkuj.cz
Přehled komentářů k článku
... doposud nebyl přidán žádný komentář ...