Sex i v pokročilém věku

Nejen lidský věk se postupně prodlužuje, ale i kvalita života a délka sexuální aktivity. Většina padesátiletých, ale i mnoho sedmdesátiletých jedinců žije velmi plnohodnotný život, k němuž sex rozhodně patří.

obrázek ke článku Sex i v pokročilém věku

Sex by měl být součástí každého partnerského vztahu a lásky, bez ohledu na přibývající léta a tolik propagovaných ideálů krásy. Láska není časově omezena, záleží na každém z nás, zda si dokáže udržet či obnovit sexuální soužití i v pokročilém věku.

Několik rad jak si udržet a zpříjemnit sexuální soužití do pozdních let:


 • komunikace
 • erotické podněty a kouzlo líbání
 • vyhovující pozice
 • erotické pomůcky
 • dostatek času
 • fyzická kondice

 • Komunikace – je základem každého vztahu. Přestože žijete v dlouhodobém manželství nebo partnerství, vždy je důležité mluvit s partnerem o tom, jaké sexuální praktiky máte rádi a které vám jsou naopak nepříjemné nebo je přímo zavrhujete. Zda vás sex uspokojuje, naplňuje, líbí se vám, je pro vás zkrátka důležitý. Společně se smějte, sdělujte si radostné události, neboť smích, humor, vzájemné škádlení nejen vztah prohlubuje, ale zvyšuje intimitu a radost z přítomnosti toho druhého.


 • Erotické podněty a kouzlo líbání – nestyďte se podpořit smysly a vzrušení pomocí intimního osvětlení (svíčky), přitažlivou vůní či erotickým prádlem. Také líbání patří k jednomu z největších erotických stimulů.


 • Vyhovující pozice – není potřeba vymýšlet krkolomné pozice, stačí použít např. polštáře a s jejich pomocí zajistit, aby bylo milování co nejvíce pohodlné.


 • Erotické pomůcky - jednou z nejdůležitějších pomůcek, která by vám neměla chybět při sexuálních aktivitách, je lubrikant. Umožňuje snadnější vzrušení, usnadňuje samotnou soulož, předchází drobným poraněním, která mohou být velmi nepříjemná. Jelikož je ve zralém věku zapotřebí delší a výraznější stimulace, mohou být erotické masáže a pomůcky vhodným pomocníkem.


 • Dostatek času - ve zralém věku přichází vzrušení pomaleji, a to nejen u mužů, ale i u žen. V mládí se muž vzruší pouhým pomyšlením na ženu, později ji potřebuje vidět a ve zralém věku je nutné, aby se žena na jeho vzrušení aktivně podílela. Ženy ve zralém věku přivítají pro změnu milování s dlouhou a vzrušující předehrou, jehož vyvrcholením je ženský orgasmus. Důležité je i správné načasování sexu. Po těžkém jídle a v pokročilou hodinu touží většina párů ve zralém věku po spánku, než aby mysleli na sex. Milování je vhodné přesunout na ráno, kdy je organismus plný energie a partnera tak můžete mile překvapit třeba již před snídaní.


 • Fyzická kondice – je k sexuálním aktivitám přímo nutná. Zdravý pohyb a cvičení vás nejen nabije, dodá vám potřebnou energii, ale budete se cítit lépe a i lépe budete vypadat. Kondici si lze udržovat delšími procházkami, plaváním nebo jakýmkoli rekreačním sportem nebo cvičením.


Sdílet na: Facebook Linkuj.cz
Přehled komentářů k článku
... doposud nebyl přidán žádný komentář ...
obrázek ke článku Sex i v pokročilém věku