Dieta, hubnutí

Přehled článků v sekci Dieta, hubnutí

Jaterní dieta

Jedním z prvotních příznaků postižení jater je únava, která se objeví náhle nebo přichází postupně a přetrvává dlouhodobě. V těchto případech je nutné si nechat udělat jaterní testy.

Jízda na kolečkových bruslích (In-line skating)

Jízda na kolečkových bruslích (In-line skating, roller skating, inline bruslení) je nejen účinný zpevňovač svalů, ale při vhodných klimatických podmínkách je to velice oblíbená a vyhledávaná sportovní aktivita.

Složení stravy při redukční dietě

Celkové množství přijaté energie potravinami by mělo odpovídat typu zvolené redukční diety. Doporučený denní příjem tekutin je dle okolností (fyzická aktivita, okolní teplota, ...) 2 - 2,5 litru.

Mentální anorexie

Anorexie je psychosomatická porucha. Je charakterizovaná úmyslným odmítáním stravy s cílem snižovat svoji tělesnou hmotnost. Jde o nemoc, kdy člověk neustále přemáhá pocit hladu. Nemocní anorexií odmítají jídlo ne proto, že by neměli chuť a hlad, ale proto, že nechtějí jíst, aby nepřibrali.

Celulitida

Počátky celulitidy si mnozí přinášejí již z dětství, pokud se tukové buňky (adipocyty), které vyvolávají celulitidu vytvoří, je nemožné se jich zbavit. Tím, že omezíte konzumaci tuků a škrobů, pouze zredukujete jejich velikost, ale nikoli množství.

Cukrovka - dieta při diabetes (cukrovce)

Nejlepší prevencí dětského diabetu je kojení, tedy minimálně do 6. a nejlépe až do 9. měsíce dítěti nepodávat žádný z častých potravinových alergenů. Konkrétně je do této doby nevhodný příjem kravského mléka (včetně umělých výživ z něho připravených), obilovin s lepkem, sóji a vajec.