Zakrslý králík - smyslové orgány

Zakrslý králík má dobře vyvinutý sluch, čich i zrak. Hmatové fousky mu pomáhají hlavně při orientaci ve tmě. Chuť je také poměrně dobře vyvinutá, králíci dokážou rozlišit čtyři typy chutí.

Smyslové orgány:


  • Sluch - je pro králíky žijící v přírodě velmi důležitý, hrozící nebezpečí zaznamenají nejčastěji právě sluchem. Zakrslí králíci mají sluch také velmi dobře vyvinutý, dokonce si některé zvuky mohou pamatovat, například zvuk hlasu majitele nebo zvuk sypání krmení. Králíci berani údajně slyší hůře, protože mají uši sklopené k hlavě.
  • Zrak - má stejně důležitou roli jako sluch a je také velmi dobrý, králík vidí barevně. Králičí oči mají zvláštní postavení. Jsou nahoře po stranách hlavy a jsou vypouklé. Díky tomuto postavení očí králík vidí kolem dokola. Vidí i nad sebe a dokonce i za sebe. Oči jsou tak bystré, že dokážou zaznamenat i sebemenší pohyb.
  • Čich - v čenichu králíka se nachází asi 100 milionů čichových buněk. Nozdry jsou pohyblivé, králík díky tomu větří, kontroluje přísun vzduchu a nasává veškeré okolní pachy. Čich králíci využívají zejména při značkování revíru a při komunikaci mezi členy skupiny.
  • Hmat - hmatové fousky králíci používají při orientaci ve tmě. Zjistí, kudy se protáhnou nebo jestli mají před sebou nějaké překážky.
  • Chuť - poměrně dobře vyvinutá, králíci dokážou rozlišit čtyři typy chutí (sladkou, kyselou, hořkou a slanou).


Sdílet na: Facebook Linkuj.cz
Přehled komentářů k článku
... doposud nebyl přidán žádný komentář ...