Vysoké dávky vitaminu C aplikované přímo do žíly

Při déletrvajícím fyzickém nebo psychickém stresu je spotřeba vitaminu C tak vysoká, že vzniká deficit tohoto vitaminu v krevní plazmě. I kdybychom snědli mega dávky vitaminu C, do krve se ho nedostane dostatek přes střevní bariéru a tělo tak nadbytek vyloučí močí. V krvi jsou tak jeho koncentrace pouze nízké, což nestačí k zajištění léčivých účinků, tj. protizánětlivých, protiinfekčních a protinádorových.

obrázek ke článku Vysoké dávky vitaminu C aplikované přímo do žíly

Pravidelný přísun vitaminu C (ovoce, zelenina potravinové doplňky), dokáže zmírnit a zkrátit průběh nemoci, ale před virózou nás zcela neochrání.

Pro dosažení léčivých efektů je nutné vytvořit v krvi téměř 15krát vyšší koncentraci, což je možné dosáhnout pouze při nitrožilním podání.

Vědci vycházejí z toho, že vitamin C je velmi silný a účinný antioxidant. Antioxidanty pomáhají odstraňovat z organismu všechny škodlivé produkty metabolismu, nazývané volné kyslíkové radikály. To propůjčuje vitaminu C silné protizánětlivé a další účinky, které lze využít v kardiologii, alergologii, dermatologii, revmatologii, ale i v onkologii.

Pokud náš organismus funguje správně, dokáže se tělo kyslíkových radikálů, které vznikají a budou stále vznikat, zbavit samo. Jinak tomu je, když nastane oxidativní (oxidační) stres, kdy organismus nezvládá volné radikály odstraňovat. To vede k chronickému zánětu, který má za následek všechny nemoci dnešní doby. Jsou to např. recidivující infekce, alergie, onemocnění srdce a cév, cukrovka, artritida, ateroskleróza, nádory, ale i Parkinsonova choroba. Některé výzkumy uvádějí i vliv volných radikálů i na rozvoj osteoporózy nebo deprese.

Vysoké dávky vitaminu C podporují také detoxikační reakce v játrech, účinkují při silné únavě, bolestech pohybového ústrojí, při virózách (včetně chřipky), hepatitidě, infekci - EB viry, cytomegaloviry a herpes viry, při borelióze, těžších zápalech plic. Zlepšují hojení ran, je možné je indikovat i při chronických infekcích jako jsou bércové vředy, proleženiny apod.

Infuze vitaminem C je vhodné aplikovat také před a po operačních zákrocích, jelikož vitamin C snižuje počet a projevy pooperačních komplikací, zlepšuje hojení ran.


Sdílet na: Facebook Linkuj.cz
Přehled komentářů k článku
... doposud nebyl přidán žádný komentář ...