Přináší vám v těhotenství kontaktní čočky problémy? Tady jsou důvody

Ženy kontaktní čočky milují. Umožňují jim korigovat oční vadu bez toho, aby se jakkoli změnil jejich vzhled, mohou sportovat nebo třeba jen nosit sluneční brýle. V těhotenství však mohou nastat komplikace, které nošení kontaktních čoček znepříjemňují. Na co se připravit?

Předně je nutné zdůraznit, že nošení kontaktních čoček v těhotenství nemůže nijak poškodit zrak. U relativně velké části žen se však nošení čoček stává nepohodlným až nepříjemným. Jakákoli dlouhodobá změna snášenlivosti kontaktní čočky by měla být primárně důvodem k návštěvě očního lékaře.

SYNDROM SUCHÉHO OKA ŘEŠÍ KAPKY


Pravděpodobně nejčastějším problémem spojeným s nošením kontaktních čoček v těhotenství je takzvaný syndrom suchého oka. Kvůli hormonálním změnám oslabuje slzný film na rohovce a kontaktní čočky mohou vyvolávat nepříjemné dráždění. Tomu lze zamezit používáním kapek. Je také vhodné využívat kontaktní čočky, které samy oko zvlhčují, jako jsou například čočky Acuvue Oasys s technologií HYDRACLEAR.

NEPŘIBYLY VÁM DIOPTRIE? MŮŽE TO BÝT I TRVALÉ


Během těhotenství se v souvislosti s hormonálními změnami může změnit i zakřivení rohovky. Je-li váš model čoček málo přizpůsobivý, můžete pociťovat velmi nepříjemný tlak. V tuto chvíli je nutné odložit čočky a vrátit se k brýlím nebo navštívit očního lékaře. Ten vám poradí, po jakém typu čoček můžete sáhnout.

V souvislosti s hormonálními změnami se také může změnit množství dioptrií, které potřebujete. Tato změna je často pouze přechodná, nelze však vyloučit ani její celoživotní trvání. Změna počtu dioptrií by měla být dalším důvodem k návštěvě očního. Pokud se vám nechce kvůli několika měsíčnímu výkyvu utrácet stovky korun za nové čočky, nezapomeňte, že měsíční čočky levně pořídíte již od jednotek korun na den.


Sdílet na: Facebook Linkuj.cz
obrázek ke článku Přináší vám v těhotenství kontaktní čočky problémy? Tady jsou důvody