Pozor na grepy při užívání léků a antikoncepce

Grapefruity sice obsahují značné množství potřebného vitaminu C, ale současně se v nich vyskytují i látky, které v lidském těle blokují tvorbu některých enzymů nezbytných k řádnému fungování organismu. Pomeranče nebo citróny tyto blokující látky neobsahují.

obrázek ke článku Pozor na grepy při užívání léků a antikoncepce

Podle názoru profesora z hamburské univerzity potlačují grepy mimo jiné účinnost jaterního enzymu, jež má vliv na odbourávání některých složek medicínských preparátů. Jejich hladina pak může dosáhnout koncentrací, které jsou až neslučitelné se životem.

Nebezpečné je zapíjení léků grapefruitovou šťávou zvláště při užívání antidepresiv, antibiotik, léků na spaní, proti bolestem, na srdeční choroby, snížení krevního tlaku a cholesterolu, posilování imunity a potence.

Nadměrné konzumaci grepů by se měly vyvarovat také ženy, užívající antikoncepci. Účinky antikoncepce by mohly selhat a ženy by naopak mohly otěhotnět.

Abyste předešli nežádoucím účinkům grapefruitů, stačí si dát po požití léků 4 – 5 hodin pauzu a až poté si dopřát toto tropické ovoce nebo vylisovanou 100% šťávu z grepů.


Sdílet na: Facebook Linkuj.cz
Přehled komentářů k článku
... doposud nebyl přidán žádný komentář ...