Dětská odrážedla od 2 let a výše

Přehled článků v sekci Dětská odrážedla od 2 let a výše

Odrážedlo - kolo bez šlapek

Odrážedlo je výjimečný dopravní prostředek pro děti od 2 let. Speciální kolo bez pedálů je sestrojeno tak, aby přesně odpovídalo motorickým dovednostem malého dítěte. Odrážedlo, nebo-li odstrkovadlo (kolo bez šlapek) představuje jakýsi mezistupeň před usednutím dítěte na opravdové kolo. Cílem odrážedla je naučit dítě stabilitě a rovnováze. Neustálý kontakt nohou se zemí navozuje pocit určitého bezpečí a postupným prodlužováním kroků při odrážení získává dítě požadovaný cit pro rovnováhu. Brzy se tak naučí správně orientovat v prostoru, vnímat rychlost, odhadovat vzdálenost, zatáčet, koordinovat tělo při jízdě, což později zúročí na prvním dětském jízdním kole.

Odrážedlo - správný výběr velikosti

Odrážedlo, nebo také odstrkovadlo, je trénovací balanční kolo, které nemá žádné pedály, řetězy ani řetězová kola a tím pádem se nožičky dítěte nemohou zamotat do řetězu. Děti si tak mohou užít bezpečnou jízdu téměř na jakémkoliv odrážedle, u kterého dosáhnou celými chodidly až na zem a mohou tak plynule jet a brzdit. Díky dětským odrážedlům dnes můžeme vidět tříleté děti na 12" jízdních kolech bez balančních koleček, což dříve určitě nebylo běžné.

Podle čeho odrážedlo vybírat

Děti jsou nejen hravé, ale i velmi zvídavé. Odrážedlo dětem umožní jiný pohled na okolní svět, přinese jim mnoho radostných chvil. Pomůže jim však i zlepšit pohybové a motorické schopnosti, dodá potřebnou dávku sebedůvěry a radostný pocit, že opět něco nového dokázaly.

Odráželo Azub Fík a Azub Fík Sport

Odráželo Azub Fík je vyrobeno v ČR - výrobce je AZUB ČR. Díky vyšší váze, citlivému řízení a velkému rozsahu posunutí sedátka doporučováno i starším dětem. Toto odrážedlo splňuje veškeré nároky na pohodlí, funkčnost a bezpečí dítěte. Oproti jiným odrážedlům má nadstandardně kuličkové hlavové složení, což celkově zvyšuje pohodlí dítěte a životnost odrážedla.

Odrážedlo Davídek a Terezka

Odrážedla Davidek i Terezka od českého výrobce Dvě plus dvě s.r.o., mají stejnou konstrukci i vybavení. Záleží tedy jen na vlastních sympatiích, či pohlaví vašeho dítěte, jaký nápis si na odrážedle zvolíte. Tato odrážedla vynikají svou lehkostí, váží pouze 3,6 kg. Děti odrážedlo snadno zastaví i nohama. K bezpečnému zabrzdění nebo kontrole rychlosti při jízdě ze strmého svahu poslouží zadní V-brzda, která je dostatečně citlivá a jejíž páčka je tvarovaná s ohledem na drobné dětské prstíky. Odrážedlo je vhodné pro děti od 2 do 5 let věku, následně přestoupí na šlapací jízdní kolo bez jakéhokoli trénování rovnováhy.

Odrážedlo First BIKE model Cross a Street

Odrážedlo First BIKE je desingově a funkčně propracovaný německý výrobek, který si zamilují nejen děti, ale i jejich rodiče. Odrážedlo je velmi lehké, má bezpečný ergonomický tvar. Největší předností je revoluční konstrukce rámu, jehož části jsou ze sklolaminátového polyamidu. Díky této technologii vznikl vysoce odolný výrobek s extrémní pevností a životností. Odrážedlo First BIKE při jízdě absorbuje tvrdé nárazy a dopřeje dítěti pohodlnou jízdu i v terénu, přitom nepraskne ani se nezlomí.

Odrážedla od české společnosti Intrea

Česká společnost Intrea-PICO, s.r.o. vyvíjí a vyrábí již několik let nejrůznější dětská vozítka. Odrážedla, jejichž minimální výška sedátka odpovídá dětem ve věku dvou let, upoutají naše nejmenší pestrobarevným provedením. Rodiče zaujme poměrně nízká cena za dobrou kvalitu a skutečnost, že tato odrážedla patří mezi nejlehčí na trhu. Pohodlné přenášení usnadní snadný úchop za rámovou trubku. Nafukovací kola tlumí nárazy vznikající při jízdě na nerovném povrchu. Jízda na odrážedle je tedy pohodlnější a bezpečná. Vzorek pneumatik odvádí vodu, odrážedlo proto dobře sedí i na mokrém a kluzkém povrchu.

Odrážedla od výrobce Kettler

Německá značka KETTLER je synonymem kvality a zdravého pohybu. Pokud hledáte pro své děti nezávislý a volný pohyb, značka Kettler vám bude jistě tím správným průvodcem. Tato dětská odrážedla umožňují i těm nejmenším dětem volný a nezávislý pohyb, díky jemuž trénují motorické a pohybové schopnosti a mohou hravě prozkoumávat okolní svět. U odrážedel Kettler je bezpečnost na prvním místě, vyznačují se robustní konstrukcí, mají ocelový rám s odolnou povrchovou úpravou zabraňující jeho poškrábání. Sedadlo je výškově nastavitelné, lze jej tedy snadno přizpůsobit výšce malého cyklisty. Odrážedlo Kettler Speedy je vítězem spotřebitelského časopisu Magazín Test v Německu, který prověřoval bezpečnost použitého materiálu, oddolnost výrobku, funkčnost a bezpečnost při jízdě. Vyhrálo mezi 15-ti testovanými výrobky! Odážedlo Speedy 10" vyhrálo také nejnižší cenou v porovnání kvalita - cena!

Odrážedla od firmy Kokua

Německá firma KOKUA s víceletou tradicí vyrábí vysoce kvalitní dětská odrážedla Like a Bike především ze dřeva – model Mountain, ale i z hliníku - model Jumper. Odpružené odrážedlo Jumper je technicky i designově nejdokonalejší produkt firmy KOKUA s vyšší pořizovací cenou. Jako jediné odrážedlo na trhu je vybaveno odpruženou zadní vidlicí. Tuhost odpružení je možné nastavit, aby odpovídala hmotnosti dítěte. Odrážedlo Jumper je velmi šetrné k páteři dítěte, při jízdě nerovným terénem pohlcuje rázy a vibrace.

Odrážedlo MONZ Mini Viper

S odrážedlem získává dítě první zkušenosti s jízdou na dvou kolech. Již za krátkou dobu se instinktivně odráží nohama od země, přičemž neztrácí pocit jistoty. Pokud se odrážedlo nakloní, dítě snadno nabere zpět ztracenou rovnováhu, neboť má nohy v kontaktu se zemí. Během pár dní je dítě schopno samostatné jízdy. Mezi výrobky německé firmy MONZ patří odrážedla Mini Viper. Největší výhodu lze u nových modelů bezesporu spatřovat v absenci rámové trubky a tím zvýšené bezpečnosti dítěte. Odrážedlo je vhodné pro děti od 3 do 6 let, jeho střední kvalita je vyvážena nižší cenou.

Odrážedla od firmy PUKY

Aktuální sortiment pohybových hraček německé značky PUKY je výsledkem více jak padesátileté zkušenosti a neustálé inovace ve výrobě. Je zárukou vysoké kvality, bezpečnosti a spolehlivosti. Celý sortiment se vyrábí v Německu s visačkou nejvyšší kvality "Made in Germany". Přísná kontrola kvality je základem úspěchu a neustálého zájmu zákazníků celého světa o tyto úspěšné produkty. Použití velmi kvalitních materiálů a speciálního práškového laku garantuje dlouhou životnost všech výrobků! Mezi nejdůležitější prvky výrobků PUKY patří hluboké vykrojení konstrukce mezi řídítky a sedadlem. Tento odlišný design umožňuje dítěti jízdu několika způsoby. Může jet oběma nohama rozkročmo, nebo jednu nohu má položenou na podestě a druhou se odráží (jako na koloběžce) a při vyšší rychlosti může položit dokonce obě nohy na podestu a pak už vlastně jede jako na kole. Toto vykrojení vždy umožňuje bezpečný nástup a výstup, a to i v případě kolizních situací. Odrážedla svou cenou patří mezi vyšší střed.

Odrážedla WORKER

Německá odrážedla WORKER splňují nejpřísnější bezpečnostní standardy a vlastní certifikáty podléhající nejpřísnějším evropským normám EN-71 německé zkušebny TÜV-GS. Bantamová kola, která jsou použita na některých modelech odrážedlech, se nedofukují, jsou tedy bezúdržbová a po celou dobu si drží své jízdní vlastnosti. Odpadá obava, že se pneumatika píchne a kolo se stane nepojízdným. Díky bezpečné konstrukci, odlehčenému hliníkovému rámu, kvalitní brzdě a pěknému designu se odrážedla Worker stala velmi rychle oblíbenou sportovní pomůckou malých dětí.

Odrážedla TupTup

První jízda na odrážedle se může zdát malému dítěti složitá, snaží se pouze pomalými krůčky jít dopředu. Po krátkém čase si však již troufne na rychlou jízdu, jelikož se na odrážedle začne cítit sebejistě a bezpečně. Mnozí rodiče při výběru odrážedla upřednostňují přírodní materiál před kovem a plasty, pro ně je dřevěné odrážedlo TupTup tou nejlepší volbou. Odrážedla jsou vyrobena z lakované březové překližky a představují v kategorii dřevěných odrážedel nejlepší poměr cena - výkon. Patří v kategorii dřevěných odrážedel ke špičce.Tato odrážedla mají navíc tu výhodu, že se jejich řídítka nepřetočí a tudíž jsou dobře ovladatelná.

Odrážedla YBIKE

Dětská odrážedla Ybike mají původ až v dálné Jihoafrické republice, od roku 2009 jsou úspěšně prodávána nejen v Jihoafrické republice, ale i USA, Kanadě, Austrálii, Japonsku, Vietnamu, Thajsku a celé západní Evropě. Hned na první pohled zaujme trvanlivá a robustní plastová konstrukce, která prakticky nepotřebuje údržbu. Odrážedla Ybike rozvíjejí nejen statickou a dynamickou rovnováhu dítěte, ale i vzájemnou koordinaci rukou, očí a nohou. Jízda na Ybike posiluje nohy a přispívá ke správnému držení těla.

Odrážedla RedToys

Výrobky RedToys splňují nejpřísnější bezpečnostní standardy a jakostní testy. Tato německá společnost jako první dosáhla normalizace ISO, celosvětově uznávaného certifikátu kvality, její výrobky obdržely také certifikát německé zkušebny TÜV-GS.

Odrážedla české značky Yedoo

Yedoo je původní česká značka. Pod tímto názvem na trhu najdete nejen odrážedla, ale i koloběžky a dětská kola originálního designu, kvalitního provedení a zářivých barev. Značka Yedoo vychází ze slovesa „Jedůů“, firma je synonymem kvality a cenové dostupnosti. Vysoká nosnost (75 kg) zaručuje, že odrážedlo nepoškodí i starší dítě. Jednotlivé modely se vyrábějí v několika barevných provedeních. Výrobky splňují normy a certifikace EU, každý model má svůj vlastní charakter.